Fotogalerie
Naše farma se nachází na Šumavě v KÚ Stachy v nadm. Výšce 750 m, pastevní areál dosahuje do výšky 850 m nad mořem. Průměrná teplotaje 6,4 °C. Většina našich pozemků je umístěna v Chráněné krajinné oblasti Šumava.

 Specializujeme se na odchov plemenného dobytka masného plemene Salers. Toto plemeno je předurčeno do horských a podhorských oblastí pro svoji nenáročnost a odolnost.

Od roku 1999 naše produkce podléhá kontrole ekologického zemědělství a produkty jsou certifikovány jako biopotraviny. Zvířata se pohybují celoročně na pastvě, jsou zkrmována pouze krmiva z vlastní výroby.

 

 

Salerský skot patří mezi extenzivní masná plemena. Zvířata se celoročně pohybují v přírodě, což kladně ovlivňuje jejich zdraví. Pastevní areály tvoří dřevěné ohrady, kombinované s elektrickým ohradníkem.

V zimním období jsou zvířata krmena senem a senáží a vystačí bez jadrných krmiv. Pouze býci v testu dostávají jádro. Další předností plemene je vysoká mléčnost matek, takže telata rychle rostou. Toto všechno příznivě ovlivňuje ekonomiku chovu.

Salerská telata jsou obdivuhodně životaschopná. Právě rychlý a bezproblémový porod umožňuje telatům, že už za půl hodiny po porodu jsou schopny stát, pít a následovat svoji matku. Toto je hlavně důležité za chladného a nepříznivého počasí, kdy tele nezůstává ležet na zemi ve sněhu či blátě. Naše krávy se telí většinou venku přes celou zimu a pokud není extrémní počasí /např. mráz – 20 °C/, telata bez problémů přežijí.

Chov je zaveden do kontroly užitkovosti, u čistokrevných kusů se provádí vážení inspektorem ČSCHMS ve 120, 210 a 365 dnech po narození. Přírůstky u jalovic ve 365 dnech činí 0,95 – 1,1 kg na den – bez přidání jadrných krmiv pouze na pastvě. U býků v testu docilujeme přírůstků 1,5 – 1,9 kg na den.


Template "mytownfree" designed by Hilliger Media (Copyright © 2011)